El tema conté 0 respostes, té 1 opinió , i s'ha actualitzat per última vegada el  Robert fa 1 mes.

S'està mostrant 1 entrada (d'un total de 1)
  • Autor
    Entrades
  • #145937 Resposta

Robert

Dönteni kell, nem vitás!

Továbbra is abban reménykedik, hogy létezik egy csodaszer vagy egy gyors, könnyű diéta, melynek segítségével néhány nap alatt megszabadul a hosszú évtizedek alatt felépített zsírtömegtől? Sajnos nem. El kellene végre döntenie, hogy reálisan gondolkodik-e a testsúlyáról, és változtat, vagy megmarad a túlsúlynál vagy elhízásnál, és vállalja az ezzel járó egészségügyi következményeket.

KETOGÉN DIÉTA – https://bit.ly/3nFmdUd

Kit tud hatásos zsírégető tablettát? – https://bit.ly/311kuPr

Ha valakit megkérdezünk az életmódváltáson alapulófogyókúralényegéről, elsőre mindenkinek ez a két gondolat jut eszébe: válasszuk meg gondosan, hogy mennyit és mit eszünk, és mozogjunk rendszeresen. Milyen egyszerűen hangzik igaz? A gyakorlatban mégis olyan nehéz megvalósítani. Sárga Diána, az Életmód Orvosi Központ dietetikusa összefoglalta azokat az alapszabályokat, amelyeket érdemes betartanunk abban az esetben, ha nem a kampányszerű fogyókúra, hanem a tartós súlycsökkenés elérése és megtartása a célunk.

Sárgarépa és tahini

A sárgarépában sok a rost és a keményítő, glikémiás indexe pedig alacsony, emellett tele van A-vitaminnal, K-vitaminnal és káliummal is. Érdemes tahinivel kombinálni, amelyben sok a fehérje, a vitamin és az ásványi anyag, illetve sok rostot is tartalmaz, a kettő együttese tehát viszonylag alacsony kalóriatartalmú ételt alkot, amelytől órákig nem leszünk éhesek.

A legjobb reggelik, ha fogyni akarunk – részletek!
    Ananász és lime

Az ananászban relatíve kevés a kalória és sok a víz, így diétázóknak ideális nassolnivaló, ráadásul sok benne a rost, így segít mozgásban tartani az emésztőrendszert, valamint az emésztőnedvek termelődését is serkenti. A lime leve segíti a zsírégetést, tele van C-vitaminnal és antioxidánssal, és szintén emésztéskönnyítő hatású.

Miért kell kezelni az elhízást

Magas vérnyomás
    Ahogy a testtömeg nő, elsősorban a zsírszövet szaporodik fel. Hasonlóan a szervezet többi részéhez, ez a szövet is oxigént és tápanyag dús vért igényel. Ahogy az oxigén és tápanyagigény nő, a szervezetben keringő vér mennyisége szintén nő. Minél nagyobb mennyiségű vért kell az artériákon (verőereken) keresztül naponta keringetni, annál nagyobb az artériáknak a falára nehezedő nyomás. A testtömeg növekedése általában a vér inzulin szintjét is megemeli (ennek súlyos fokán beszélünk a 2-es típusú diabéteszről). Az inzulinszint emelkedése megvastagítja az erek, különösen a verőerek falát, ami szintén vérnyomásemelő hatású.
    Cukorbetegség
    Az elhízás a 2-es típusú cukorbetegség egyik vezető oka. A szervezetben található nagy mennyiségű zsírszövet érzéketlenné teszi szervezetét az inzulinnal szemben, így a cukor – nem tudván belépni a sejtekbe – a vérben marad, vagyis magasabb lesz a vércukorszint. A megemelkedett vércukorszint számos negatív következménnyel jár, tovább rontva az állapotodat.

Mert féltem, hogy elhízok

A program során arra jöttem rá, hogy a legnagyobb ellensége a fogyásnak a cukor, ami lehet méz, fehér cukor vagy barna cukor. Amit még megfigyeltem, hogy a gyümölcs után az ember még több édességet vagy ételt kíván.
    Amikor túl sokat bűnöztem egy napon, annak is látom azonnal az eredményét, a szervezetem ilyen-olyan módon jelzi ezt. Pontosan ezért sokkal könnyebb az együttműködés vele, mert meg tudom figyelni, hogy mit szeret és mit kevésbé. És azt kell, hogy mondjam, hogy igazából most már nagyjából azt jelzi, hogy egészséges ételeket szeretne. Vannak olyan dolgok, amiket továbbra is szeretek enni, ami nem feltétlenül egészséges, de ezt én szeretném enni, azért mert már megszoktam, sokszor jutalmazás volt hozzákötve, nem azért, mert ő kívánja. A testem egészséges, tápanyagban gazdag ételekre vágyik.
    Nagyon sokáig nem ittam turmixot, mert nem volt turmixgépem, de még gyümölcscentrifugám se. De amikor elkészítettem az első turmixot, azonnal jelezte, hogy őt ez hidratálja és frissíti.
    A program vége felé járva, összefoglalva azt tudnám elmondani, hogy a testemmel sokkal jobb kommunikációban vagyok. Ő is hamar jelzi azt, ha valami nem jó neki és én is tudom nagyjából az igényeit. A zöldségfogyasztás megemelését és az időben való elalvást kifejezetten értékeli a test. További jó hír, hogy egy csomó korábbi ruhámat már nem tudom hordani, mert már kifogytam belőlük. Valamint jobban tolerálja a testem, ha kevesebbet alszom.
    Igazából szép fokozatosan jöttek a nyereségek és olyan gyorsan hozzászoktam a változásokhoz, hogy nehéz visszaemlékezni arra, hogy milyen volt az élet előtte. 🙂

TESTSZERVIZ KONZULTÁCIÓ VELEM
    Végbélgyulladás diéta

EZ EGYÁLTALÁN NEM LEHETETLEN!
    És könnyebb, mint gondolnád
    Ha szeretnél változtatni az életmódodon, akkor kétféleképpen is felkereshetsz!
    Felhívhatsz ezen a számon:

Magyarországon Új diéta szerzői útmutató
    Ha az új étrend megfelel a test igényeinek, akkor a fogyás tovább fog folytatódni és már a felesleges zsír fog eltűnni. Itt már nem várhatjuk el a korábbi sebességet. Ilyenkor az egészséges fogyás fél és egy kilogramm között van hetente, de ez a szám is sok mindentől függ: kortól, nemtől, étrendtől, rendszeres testmozgástól, stressz szinttől és még sorolhatnám.
    Ha a testsúly csökkenése ennél kevesebb lenne, akkor ott van valami, amit a test nem szeret, és azt meg kell keresni, hogy micsoda. A testünk tudja, hogy mi kell neki, és ha megfelelően támogatod, akkor hosszú távon hálás lesz.
    Üdvözlettel és baráti öleléssel,
    dr. Suba Réka, belgyógyász rezidens/gyakornok orvos

További cikkek a Testszerviz Életmód magazinban!
    Klikkelj ide!

S'està mostrant 1 entrada (d'un total de 1)
Resposta a: Új diéta szerzői útmutató
La vostra informació: